vlastnosti stavebních materiálů

Sádrovláknité desky RIGIPS 12,5 mm

RIGIPS je jak stavební, tak i protipožární deskou. Z našich zkušeností můžeme hovořit, že oheň dokonce odpuzuje. Několik testů státních i nezávislých institucí potvrzuje: konstrukce Rigips jsou vyráběny racionálně a poskytují nejvyšší míru pevnosti, ochrany proti požáru a hlukové tepelné izolace. RIGIPS a další unikátní materiály jako jsou Rigidur a RIGISTABIL, což je nosná konstrukční sádrokartonová deska, získala nejvyšší ocenění, ZLATOU cenu, za jedinečné konstrukční a ekonomické vlastnosti tohoto stavebního materiálu. Konstrukční deska RigiStabil je doporučována pro výstavbu konstrukcí, které mají vysoké nároky na únosnost (až 80 kg konzolové zatížení), pevnost a odolnost. S deskou RIGISTABIL je možné řešit konstrukce se zvýšenými nároky na mechanickou a protipožární odolnost. Odolává zvýšené vzdušné vlhkosti, která je v koupelnách a kuchyních. Nižší hmotnost desky a ekonomickou výhodnost ocení realizátoři i investoři.

Robustní parotěsná zábrana:

Používá se jako ochrana pro vnitřní konstrukci a izolaci před vlhkostí z venku. Fólie má velmi nízkou propustnost vodních par, asi 0,5g / m2 / 24h. Její tloušťka dosahuje 0,2 mm.

Masivní konstrukční dřevo (KVH):

Masivní konstrukční dřevo (KVH) jsou profily z jehličnatého dřeva (převážně smrku) pro použití v moderních dřevostavbách. KVH profily jsou čtyřstranně hoblované a mají sražené hrany. Za účelem minimalizace deformace dřeva a s ní souvisejících negativních důsledků v podobě sesychání a bobtnání, byl pro KVH stanoven požadavek na vlhkost 15%. Tato hodnota je v průběhu výroby neustále kontrolována. Při uvedené vlhkosti je dřevo přirozeně chráněno proti napadení dřevokaznými škůdci.

Minerální vata NATUROLL:

Minerální vata NATUROLL má vynikající tepelněizolační vlastnosti. Ty Vám zaručí, že teplo zůstane uvnitř domu. V létě naopak ochrání dům od velkého tepla. Minerální izolace Naturoll je vyrobena technologií ECOSE. což je bezformaldehydová výrobní technologie zlepšující kvalitu vzduchu v interiéru objektu. Tato technologie ještě více přihlíží na současný trend ekologického zdraví nezávadného prostředí. Naturoll je tepelně a akusticky izolační vata. Jedná se o prodyšnou a nehořlavou tepelnou a akustickou izolaci, splňující vysoké nároky na akustiku, zateplení objektů, konkrétně střechy, střešní konstrukce domů a obvodové stěny objektu. NATUROLL je špička mezi stavebními materiály s vynikajícími schopnostmi hlavně pro stavby nízkoenergetických a pasivních domů.

Minerální vata NATUROLL – technické vlastnosti:

  • Součinitel tepelné vodivosti lambda je λD = 0,033 W/mK.
  • Požární reakce a odolnost je „A1″ nehořlavý materiál.
  • Tepelná izolace Naturoll je tuhá, ale zároveň pružná a velmi dobře prodyšná.
  • Velmi dobře drží tvar a dobře vyplňuje daný prostor při použití a vkládání.
  • Naturoll – tepelná izolace, která je v celém svém průřezu hydrofobizovaná.
  • Výroba je realizována systémem ECOSE, což zaručuje nadstandartní vlastnosti: dobře se řeže, je bez zápachu, daleko méně prašná a je to tepelná izolace, která je velmi příjemná na dotyk.
  • Díky svému součiniteli tepelné vodivosti se hodí jak do nízkoenergetických, tak i pasivních staveb a dřevostaveb.